Vrije Vogels (III)
Kunstenaar:
Joris Woertman
Materiaal:
polyester
Jaar:
2006
Locatie:
Lipperkerkstraat, thv de Noordesmarkerrondweg
Beschrijving
Een aantal enthousiaste bewoners van de wijk Velve-Lindenhof heeft een kunstcommissie gevormd en deze heeft kunstenaar Joris Woertman uitgenodigd een kunstwerk voor de wijk te maken. Op 26 januari 2007 is zijn kunstwerk ’Vrije Vogels’ onthuld.
Woertman verbeeldt inwoners van de wijk als vogels die uitvliegen en terugkeren naar hun stek. Hij plaatste beelden van vliegende vogels bij drie belangrijke ingangen van de wijk: aan de Gronausestraat, de Oliemolensingel en deze aan de Noordesmarkerondweg. Hoewel de sculpturen van de vogels erg op elkaar lijken zijn er toch kleine verschillen. Zo zijn de vleugels van de ene vogel iets hoger dan die van de andere. De uitgevlogen vogels keren uiteindelijk ook weer terug naar hun stek: naast de beelden van de vogels bestaat het kunstwerk van Woertman dan ook uit een kooi in de vorm van een hart.
Het kunstwerk ’Vrije Vogels’ is gerealiseerd binnen het project ’Kunst in de Wijk’ van de gemeente Enschede. Met dit project wil zij het deelnemen aan kunst en cultuur in de wijken van Enschede bevorderen. Het kunstwerk is mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van Kunstenaars & CO in Amsterdam en het Centrum voor Beeldende Kunst Concordia in Enschede.