Vrouwenwandeling door Enschede
Maak een inspirerende wandelroute en leer meer over waar vrouwen in Enschede het verschil maakten.
Start:26-09-2025
Eind:10-12-2025
Website:www.alifa.nl
Locatie:Bibliotheek Enschede
Wandel door verhalen over sterke Enschedese vrouwen.
De stad Enschede zit vol verhalen van vrouwen die het verschil maakten, toen en nu. Tijdens de Vrouwenwandeling ontdek je hoe deze vrouwen de stad kleur, kracht en verandering gaven. Stichting Intercultureel Vrouwencentrum Enschede (SIVE), Concordia en Alifa organiseren deze wandelingen samen met Stichting Stadsgidsen Enschede.
Een wandeling van ca. 1 tot 1,5 uur onder leiding van stadsgidsen voert je langs plekken in de binnenstad waar vrouwen hun stempel hebben gedrukt. Je hoort onderweg inspirerende verhalen en ziet locaties die vaak ongemerkt aan je voorbijgaan. Zo ontdek je een nieuwe kant van de stad.
Maak bijvoorbeeld kennis met Bets Holst, een van de eerste vrouwelijke apothekers (1933), en Mary Michon-Ketel, vooruitstrevend directrice van de Volksuniversiteit die zich inzette voor vrouwenemancipatie. Ook wandel je langs de plek waar de ‘Zusters achter ’t Hofje’ ruim een eeuw geleden de Protestantse Ziekenverpleging begonnen.
Kosten: €2,50 per persoon (betaling contant en gepast aan de gids).
Aanmelden: via sive@alifa.nl
Startpunt: Bibliotheek Enschede (Pijpenstraat, ingang beneden).
Eindpunt: Concordia (Langestraat).
Je kunt je aanmelden voor een van de volgende data:
- Vrijdag 26 september, 11.00 – 12.30 uur
- Maandag 13 oktober, 13.30 – 15.00 uur
- Vrijdag 24 oktober, 11.00 – 12.30 uur
- Woensdag 5 november, 13.30 – 15.00 uur
- Vrijdag 21 november, 11.00 – 12.30 uur
- Woensdag 10 december, 13.30 – 15.00 uur